Armenia 2020 (Depi Evratesil – Դեպի Եվրատեսիլ, Eurovision) #Playlist

Depi Evratesil (Դեպի Եվրատեսիլ) – Armenian National Final 2020

Date (Final): February 15th, 2020

Links for the digital platforms playlist:

Image result for spotify apple music youtube

Spotify

AppleMusic

YouTube

Official Website

 

Participants:

  • P 20 AM – 01 – Agop – Butterflies
  • P 20 AM – 02 – Karina EVN – Why?
  • P 20 AM – 03 – Hayk Music – What It Is To Be In Love
  • P 20 AM – 04 – ERNA Tamazyan – Life Faces
  • P 20 AM – 05 – EVA Rida – No Love
  • P 20 AM – 06 – Athena Manoukian – Chains On You
  • P 20 AM – 07 – Gabriel Jeeg – It’s Your Turn
  • P 20 AM – 08 – Sergey and Nickolay Arutyunov – Ha, Take a Step
  • P 20 AM – 09 – Miriam Baghdassarian – Run Away
  • P 20 AM – 10 – Vladimir Arzumanyan – What’s Going On Mama
  • P 20 AM – 11 – Arthur Aleq – Heaven
  • P 20 AM – 12 – TOKIONINE – Save Me

View this post on Instagram

⁣Հանրային հեռուստաընկերությունը՝ հանդիսանալով Եվրոպական հեռարձակողների միության լիիրավ անդամ, որոշում է կայացրել անցկացնել «Եվրատեսիլ 2020» երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակի ազգային ընտրություն և հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացող արտիստներին ներկայացնել իրենց երգերը։⠀ ⠀ Ամիսներ շարունակ տևած հայտագրման ընթացքում Հանրային հեռուստաընկերությունը ստացել է մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, դիտարկելով բոլոր հայտերը, առանձնացրել է 12 լավագույն մասնակիցներին: Հայտերը դիտարկելիս հաշվի են առնվել մրցույթի կանոնակարգով սահմանված չափանիշները. ներկայացված հայտի համապատասխանությունը մրցույթի կանոններին և ժամկետներին, երգի համապատասխանությունը մրցույթի ձեւաչափին, ժանրային և կերպարային բազմազանությունը։⠀ ⠀ Հայտերը դիտարկող ժյուրիի կազմում են եղել՝ Նաիրա Գուրջինյանը, Անիտա Հախվերդյանը, Լիլիա Նիկոյանը, Ռուբեն Բաբայանը Վարդան Հակոբյանը, Տիգրան Դանիելյանը, Դավիթ Ծերունյանը, Կարեն Թաթարյանը եւ Անուշ Տեր-Ղուկասյանը։⠀ ⠀ Քվեարկության արդյունքում «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում կմրցեն հետևյալ մասնակիցները՝⠀ ⠀ 1. Աթենա Մանուկյան⠀ 2. TOKIONINE⠀ 3. ERNA⠀ 4. Միրիամ Բաղդասարյան⠀ 5. Agop⠀ 6. Կարինա EVN⠀ 7. Վլադիմիր Արզումանյան⠀ 8. Հայկ Music⠀ 9. Արթուր Ալեք⠀ 10. Գաբրիել Ջիգ⠀ 11. EVA Rida⠀ 12. Սերգեյ եւ Նիկոլայ Հարությունովներ⠀ ⠀ Մասնակիցների մրցութային երգերը կհրապարակվեն հաջորդ շաբաթ՝ #DepiEvratesil նախագծի Youtube-ի ալիքում։⠀ ⠀ «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա փետրվարի 15-ին ՝ ժամը 22:00-ին, Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում։ Մանրամասների համար այցելեք www.eurovision.am կայք։ @armpublictv @eurovision

A post shared by Depi_Evratesil (@depievratesil) on

Follow ESCBEAT on Facebook , TwitterInstagramSpotify AppleMusic  to enjoy all the latest tunes from our ESC artists

 

I've started to follow Eurovision back in 1987 while I was only 4 years old. Ever since that night, Eurovision became my biggest passion. I created ESCBEAT to make sure that Eurovision music will stay forever and built the biggest Eurovision archive exist on streaming platforms

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: